Straight Fluted Screw Extractor 3/8"
SKU
LAW 90211
$0.00
Straight Fluted Screw Extractor 3/8"
Straight Fluted Screw Extractor 3/8"
Straight Fluted Screw Extractor for Removing Broken Screws, Studs, Bolts, Pipe Fittings, Number 5, 3/8" Sizes (Pack of 1).
| Item# | 90211 |
|---|---|
| Product Name | Straight Fluted Screw Extractor 3/8" |
| Type | Screw Extractor |
| Flute | Straight |
| For Sizes | 3/8" |
| Shank Diameter | 7/16" |
| Point Diameter | 21/64" |
| Use Drill Size | 3/8" |
| Overall Length | 3-1/2" |
| UNSPSC# | 27111709 |
| Industry# | 5 |
| TAA Compliant | Yes |
| NSN | 5110-01-644-0352 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |