1-1/2" Power Tube Brush
SKU
WEE 21203
$0.00
1-1/2" Power Tube Brush, .008" Steel Wire Fill, 1" Brush Length
1-1/2" Power Tube Brush
Single Continuous Length of Stainless Steel Stem Wire. Single Spiral of Crimped Wire Fill For a More Flexible Brushing Action. For Use on Smooth or Threaded Blind Holes.
| Item Dia. | 1-1/2" |
|---|---|
| Fill Dia. | 0.008 |
| Fill Matl. | Steel |
| Stem Matl. | Stainless Steel |
| Brush Length | 1" |
| Length | 3-1/2" |
| Spiral Type | SS/SS |
| Max RPM | 2,000 |
| Std. Pack | 10 |
| GSA Item | Yes |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |