1-1/2" Power Tube Brush
SKU
WEE 21413
$0.00
1-1/2" Power Tube Brush, .014" Stainless Steel Fill, 2-1/2" Brush Length
1-1/2" Power Tube Brush
Four Stem Wires and a Double Spiral of Straight Wire Fill Material. Provides an Aggressive Cleaning and Deburring Action.
| Item Dia. | 1-1/2" |
|---|---|
| Fill Dia. | 0.014 |
| Fill Matl. | Stainless |
| Stem Matl. | Steel |
| Brush Length | 2-1/2" |
| Length | 5-1/2" |
| Spiral Type | DS/DS |
| Max RPM | 2,000 |
| Std. Pack | 10 |
| GSA Item | Yes |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |