1-1/4" Nylon Tube Brush
SKU
WEE 44114
$0.00
1-1/4" Nylon Tube Brush
1-1/4" Nylon Tube Brush
Ideal for Hand Use, Loop Handle.
| Item Dia. | 1-1/4" |
|---|---|
| Stem Dia. | 5/32" |
| Fill Dia. | 0.014 |
| Fill Matl. | Nylon |
| Stem Matl. | Steel |
| Brush Length | 4" |
| Length | 13" |
| Spiral Type | SS/SS |
| Max RPM | 2,000 |
| Std. Pack | 36 |
| GSA Item | Yes |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |