.890" Nylox Micro Abrasive Tube Brush
SKU
WEE 26915
$0.00
.890" Nylox Micro Abrasive Tube Brush, 600 AO, 1" Brush Length
.890" Nylox Micro Abrasive Tube Brush
Single Spiral Single Stem.
| Item Dia. | 0.890" |
|---|---|
| Stem Dia. | 0.212" |
| Grit | 600 |
| Fill Matl. | AO |
| Brush Length | 1" |
| Length | 5" |
| Spiral Type | SS/SS |
| For Hole Dia. Dec. | 0.875" |
| For Hole Dia. Frac. | 7/8" |
| Max RPM | 2,000 |
| Std. Pack | 10 |
| GSA Item | Yes |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |