5/8" X 12" DRILL BIT PREMIUM PERCUSSION
SKU
DEW DW5242
$0.00
5/8" X 12" DRILL BIT PREMIUM PERCUSSION
5/8" X 12" DRILL BIT PREMIUM PERCUSSION
| Assembled Depth (in.) | 14.250 in |
|---|---|
| Bit Length (in.) | 12 |
| Assembled Height (in.) | .63 in |
| Bit diameter (in.) | 0.625 |
| Assembled Width (in.) | 1.875 in |
| Drilling Depth (in) | 7 |
| Bit Diameter | 5/8 in |
| Shank Diameter | 1/2 in |
| Bit Material | Carbide |
| Min Chuck Size Required | 1/2 In. |
| GSA Item | Yes |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | 028874052420 |