HAMMER, SLEDGE, DOUBLE FACE, 12 LB. NOMINAL WEIGHT, 32" HANDLE, SG GRIP, CLASSIC
SKU
NUP 27-121
$0.00
HAMMER, SLEDGE, DOUBLE FACE, 12 LB. NOMINAL WEIGHT, 32" HANDLE, SG GRIP, CLASSIC
HAMMER, SLEDGE, DOUBLE FACE, 12 LB. NOMINAL WEIGHT, 32" HANDLE, SG GRIP, CLASSIC
| Head Weight | 12 lb |
|---|---|
| Handle Length | 32 in |
| Handle Type | Classic |
| Grip Style | SG |
| Handle Material | Fiberglass |
| Color | Yellow |
| Wt. | 12.70 lb |
| GSA Item | Yes |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |