HAMMER, SLEDGE, DOUBLE FACE, 20 LB. NOMINAL WEIGHT, 36" HANDLE, SG GRIP, E-SERIES
SKU
NUP 27-822
$0.00
HAMMER, SLEDGE, DOUBLE FACE, 20 LB. NOMINAL WEIGHT, 36" HANDLE, SG GRIP, E-SERIES
HAMMER, SLEDGE, DOUBLE FACE, 20 LB. NOMINAL WEIGHT, 36" HANDLE, SG GRIP, E-SERIES
| Head Weight | 20 lb |
|---|---|
| Handle Length | 36 in |
| Handle Type | E-Series Clad |
| Grip Style | SG |
| Handle Material | Fiberglass |
| Color | Yellow |
| Wt. | 22 1/4 lbs |
| GSA Item | Yes |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |