1/2" Dr. Scaffold Ratchet w/Hammer Tip & 7/8" Socket 2-5/8" Long
SKU
WRI 4482
$0.00
1/2" Dr. Scaffold Ratchet w/Hammer Tip & 7/8" Socket 2-5/8" Long
1/2" Dr. Scaffold Ratchet w/Hammer Tip & 7/8" Socket 2-5/8" Long
- 1/2 inch drive ratchet
- 10 1/2 inch overall length
- 3 1/4 inch swing arc
- 30 teeth, 1 15/16 inch diameter
- Meets or exceeds ASME B107.110
| Size | 10-1/2" |
|---|---|
| Weight | 1.83 |
| Overall Length | 10-1/2" |
| Swing Arc | 3-1/4" |
| No. of Teeth | 30 |
| Head Dia. | 1-5/16" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |