10'' Slip-Joint Pliers
SKU
KLE D511-10
$0.00
10'' Slip-Joint Pliers
10'' Slip-Joint Pliers
| Handle Color: | blue |
|---|---|
| Jaw Thickness: | 15/32'' (12 mm) |
| Handle Finish: | plastic-dipped |
| Jaw Width: | 1-3/8'' (35 mm) |
| Jaw Length: | 1-3/4'' (44 mm) |
| Overall Length: | 9-7/8'' (251 mm) |
| Weight (lbs.): | .83 |
| GSA Item | Yes |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | 092644732102 |