3/16", 27 Piece Steel Letter Set
SKU
CHH 20250
$0.00
3/16", 27 Piece Steel Letter Set
3/16", 27 Piece Steel Letter Set
3/16" Standard Steel Letter Stamp Set, Sets contains 27 pieces A-Z plus ampersand (&)
| Item | Letter Set |
|---|---|
| Character Height | 3/16" |
| Shank Length | 2-3/8" |
| Shank Size Square | 5/16" |
| Material | Steel Case |
| Material | Plastic |
| Indication | Marked with a Slash on Thumb Side |
| Includes | (27) Pieces - A thru Z and Ampersand |
| NSN | 5110-01-645-1528 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |