DRILL3/8ANGLE-1400 RPM
SKU
MAK DA3010F
$0.00
DRILL3/8ANGLE-1400 RPM
DRILL3/8ANGLE-1400 RPM
| Capacity (steel) | 3/8" |
|---|---|
| Capacity (wood) | 13/16" |
| No Load Speed (variable speed) | 0 - 2,400 RPM |
| AMPS | 4 |
| Overall Length | 10-5/8" |
| Net Weight | 3.5 lbs. |
| Handle | Angle |
| Max. no load speed | 2,400 RPM |
| Power Type | Corded |
| Shipping Weight | 4.21 lbs. |
| NSN | 5130-01-652-0308 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |
| UPC | 088381-046947 |