1-1/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8834
SKU
WRI 8834
$0.00
1-1/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8834
1-1/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8834
Size 1 1/16-Inch weight 1.25. Nominal size 1 1/16-Inch shape I. Length 2 13/32-Inch diameter socket 1 13/16-Inch. Diameter drive 2-Inch broach depth 13/64-Inch. Ret ring 6583.
| Size | 1-1/16" |
|---|---|
| Weight | 1.25 |
| Nom. Size | 1-1/16' |
| Shape | I |
| L | 2-13/32" |
| Ds | 1-13/16" |
| Dd | 2" |
| Bd | 13/64" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |