1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84924
SKU
WRI 84924
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84924
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84924
Size 1-1/2-Inch weight 9.80. Nominal size 1-1/2-Inch shape I. Length 5 5/8-Inch diameter socket 2 7/8-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 55/64-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 1-1/2" |
|---|---|
| Weight | 9.80 |
| Nom. Size | 1-1/2" |
| Shape | I |
| L | 5-5/8" |
| Ds | 2-7/8" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 55/64" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |