1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84826
SKU
WRI 84826
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84826
1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84826
Impact Socket, Drive Size 1-1/2 In. , Number of Points 6, Socket Depth Standard, SAE, Size 1-3/8 In. , Overall Length 3-1/8 In. , Finish Black Oxide, Material Hot Forged Alloy Steel, Drive Type Square, Output Type Hex, Standards ASME B107. 110
| Size | 1-5/8" |
|---|---|
| Weight | 5.82 |
| Nom. Size | 1-5/8" |
| Shape | I |
| L | 3-3/16" |
| Ds | 3" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 55/64" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |