1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84850
SKU
WRI 84850
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84850
1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84850
Impact Socket, Drive Size 1-1/2 In. , Number of Points 6, Socket Depth Standard, SAE, Size 1-3/8 In. , Overall Length 3-1/8 In. , Finish Black Oxide, Material Hot Forged Alloy Steel, Drive Type Square, Output Type Hex, Standards ASME B107. 110
| Size | 3-3/4" |
|---|---|
| Weight | 13.71 |
| Nom. Size | 3-3/4" |
| Shape | III |
| L | 5" |
| Ds | 5-1/2" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 2-23/32" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |