1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84854
SKU
WRI 84854
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84854
1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84854
- Finish: Black Oxide
- Item: Impact Socket
- Material: Hot Forged Alloy Steel
- Size: 3-3/8"
- Drive Size: 1"
| Size | 3-3/8" |
|---|---|
| Weight | 11.59 |
| Nom. Size | 3-3/8" |
| Shape | III |
| L | 4-11/16" |
| Ds | 5" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 2-1/2" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |