1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84872
SKU
WRI 84872
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84872
1-1/2" Dr. 6 Pt. Standard Impact Socket 84872
Size 4 1/2-Inch weight 23.78. Nominal size 4 1/2-Inch shape III. Length 5 3/4-Inch diameter socket 6-1/4-Inch. Drive diameter 5-Inch broach depth 1 59/64-Inch. Ret ring 84578.
| Size | 4-1/2" |
|---|---|
| Weight | 23.78 |
| Nom. Size | 4-1/2" |
| Shape | III |
| L | 5-3/4" |
| Ds | 6-1/4" |
| Dd | 5" |
| Bd | 1-59/64" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |