1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84825
SKU
WRI 84825
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84825
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84825
Size 1 9/16-Inch weight 4.56. Nominal size 1 9/16-Inch shape I. Length 3 1/8-Inch diameter socket 2 7/8-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 55/64-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 1-9/16" |
|---|---|
| Weight | 4.56 |
| Nom. Size | 1-9/16" |
| Shape | I |
| L | 3-1/8" |
| Ds | 2-7/8" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 55/64" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |