1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84833
SKU
WRI 84833
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84833
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84833
Size 2 1/16-Inch weight 4.94. Nominal size 2 1/16-Inch shape II. Length 3 5/8-Inch diameter socket 3-1/4-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 1 13/16-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 2-1/16" |
|---|---|
| Weight | 4.94 |
| Nom. Size | 2-1/16" |
| Shape | II |
| L | 3-5/8" |
| Ds | 3-1/4" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-13/16" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |