1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84835
SKU
WRI 84835
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84835
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84835
Impact Socket, Drive Size 1-1/2 In., Number of Points 6, Socket Depth Standard, SAE, Size 2-3/16 In., Overall Length 3-13/16 In., Finish Black Oxide, Material Hot Forged Alloy Steel, Drive Type Square, Output Type Hex, Standards ASME B107.110
| Size | 2-3/16" |
|---|---|
| Weight | 5.84 |
| Nom. Size | 2-3/16" |
| Shape | III |
| L | 3-5/8" |
| Ds | 3-1/2" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-55/64" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |