1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84839
SKU
WRI 84839
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84839
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84839
Size 2 7/16-Inch weight 7.10. Nominal size 2 7/16-Inch shape III. Length 3 7/8-Inch diameter socket 3 7/8-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 2 1/64-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 2-7/16" |
|---|---|
| Weight | 7.10 |
| Nom. Size | 2-7/16" |
| Shape | III |
| L | 3-7/8" |
| Ds | 3-7/8" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 2-1/64" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |