1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84845
SKU
WRI 84845
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84845
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84845
Size 2 13/16-Inch weight 8.62. Nominal size 2 13/16-Inch shape III. Length 4 3/8-Inch diameter socket 4-1/4-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 2 13/64-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 2-13/16" |
|---|---|
| Weight | 8.62 |
| Nom. Size | 2-13/16" |
| Shape | III |
| L | 4-3/8" |
| Ds | 4-1/4" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 2-13/64" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |