1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84852
SKU
WRI 84852
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84852
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84852
Size 3-1/4-Inch weight 12.10. Nominal size 3-1/4-Inch shape III. Length 4 11/16-Inch diameter socket 5-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 2 7/16-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 3-1/4" |
|---|---|
| Weight | 12.10 |
| Nom. Size | 3-1/4" |
| Shape | III |
| L | 4-11/16" |
| Ds | 5" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 2-7/16" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |