1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84855
SKU
WRI 84855
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84855
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84855
Size 3 7/16-Inch weight 11.40. Nominal size 3 7/16-Inch shape III. Length 4 3/4-Inch diameter socket 5 3/64-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 2 1/2-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 3-7/16" |
|---|---|
| Weight | 11.40 |
| Nom. Size | 3-7/16" |
| Shape | III |
| L | 4-3/4" |
| Ds | 5-3/64" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 2-1/2" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |