1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84857
SKU
WRI 84857
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84857
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84857
Size 3 9/16-Inch weight 12.06. Nominal size 3 9/16-Inch shape III. Length 5-Inch diameter socket 5 5/32-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 2 19/32-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 3-9/16" |
|---|---|
| Weight | 12.06 |
| Nom. Size | 3-9/16" |
| Shape | III |
| L | 5" |
| Ds | 5-5/32" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 2-19/32" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |