1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84858
SKU
WRI 84858
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84858
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84858
Size 3 5/8-Inch weight 12.61. Nominal size 3 5/8-Inch shape III. Length 5-Inch diameter socket 5-1/4-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 2 5/8-Inch. Ret ring 84575
| Size | 3-5/8" |
|---|---|
| Weight | 12.61 |
| Nom. Size | 3-5/8" |
| Shape | III |
| L | 5" |
| Ds | 5-1/4" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 2-5/8" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |