1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84859
SKU
WRI 84859
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84859
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84859
Size 3 11/16-Inch weight 12.59. Nominal size 3 11/16-Inch shape III. Length 5-Inch diameter socket 5 9/32-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 2 43/64-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 3-11/16" |
|---|---|
| Weight | 12.59 Nom. Size |
| 3-11/16" | Shape |
| III | L |
| 5" Ds | 5-9/32" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 2-43/64" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |