1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84860
SKU
WRI 84860
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84860
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84860
Size 3 3/4-Inch weight 13.71. Nominal size 3 3/4-Inch shape III. Length 5-Inch diameter socket 5 1/2-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 2 23/32-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 3-3/4" |
|---|---|
| Weight | 13.71 |
| Nom. Size | 3-3/4" |
| Shape | III |
| L | 5" |
| Ds | 5-1/2" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 2-23/32" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |