1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84863
SKU
WRI 84863
$0.00
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84863
1-1/2" Dr. 6Pt. Std. Impact Socket 84863
Size 3 15/16-Inch weight 20.11. Nominal size 3 15/16-Inch shape III. Length 5 1/2-Inch diameter socket 5 3/4-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 1 59/64-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 3-15/16" |
|---|---|
| Weight | 20.11 |
| Nom. Size | 3-15/16" |
| Shape | III |
| L | 5-1/2" |
| Ds | 5-3/4" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-59/64" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |