1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C36
SKU
WRI 848C36
$0.00
1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C36
1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C36
Size 2-1/4-Inch weight 6.85. Nominal size 2-1/4-Inch shape III. Length 3 3/8-Inch diameter socket 3 1/2-Inch. Diameter drive 3-1/4-Inch broach depth 9/16-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 2-1/4" |
|---|---|
| Weight | 6.85 |
| Nom. Size | 2-1/4" |
| Shape | III |
| L | 3-3/8" |
| Ds | 3-1/2" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 9/16" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |