1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C44
SKU
WRI 848C44
$0.00
1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C44
1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C44
Size 2 3/4-Inch weight 8.51. Nominal size 2 3/4-Inch shape III. Length 3 1/2-Inch diameter socket 4-1/4-Inch. Diameter drive 3-1/4-Inch broach depth 11/16-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 2-3/4" |
|---|---|
| Weight | 8.51 |
| Nom. Size | 2-3/4" |
| Shape | III |
| L | 3-1/2" |
| Ds | 4-1/4" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 11/16" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |