1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C48
SKU
WRI 848C48
$0.00
1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C48
1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C48
Size 3-Inch weight 11.02. Nominal size 3-Inch shape III. Length 3 9/16-Inch diameter socket 4 5/8-Inch. Diameter drive 3-1/4-Inch broach depth 11/16-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 3" |
|---|---|
| Weight | 11.02 |
| Nom. Size | 3" |
| Shape | III |
| L | 3-9/16" |
| Ds | 4-5/8" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 11/16" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |