1-1/8" Satin Finish 30 Degree Angle Service Wrench 1436
SKU
WRI 1436
$0.00
1-1/8" Satin Finish 30 Degree Angle Service Wrench 1436
1-1/8" Satin Finish 30 Degree Angle Service Wrench 1436
1-1/8-Inch size. 30 Degree angle. Service wrench. More torque, longer life, higher strength.
Meets or exceeds ASME B107.1100.
| Size | 1-1/8" |
|---|---|
| Weight | 0.28 |
| A Nom. Size | 1-1/8" |
| L | 7-1/4" |
| C | 7/32" |
| B | 2-1/16" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |