1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84927
SKU
WRI 84927
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84927
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84927
Size 1 11/16-Inch weight 9.45. Nominal size 1 11/16-Inch shape I. Length 5 5/8-Inch diameter socket 3-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 63/64-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 1-11/16" |
|---|---|
| Weight | 9.45 |
| Nom. Size | 1-11/16" |
| Shape | I |
| L | 5-5/8" |
| Ds | 3" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 63/64" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |