1-13/16" Satin Finish 30 Degree Angle Service Wrench 1458
SKU
WRI 1458
$0.00
1-13/16" Satin Finish 30 Degree Angle Service Wrench 1458
1-13/16" Satin Finish 30 Degree Angle Service Wrench 1458
1-13/16-Inch. 30 Degree angle. Service wrench. More torque, longer life, higher strength.
Meets or exceeds ASME B107.1100.
| Size | 1-13/16" |
|---|---|
| Weight | 0.59 |
| A Nom. Size | 1-13/16" |
| L | 8-9/16" |
| C | 9/32" |
| B | 3-1/8" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |