1-15/16" Satin Finish 30 Degree Angle Service Wrench 1462
SKU
WRI 1462
$0.00
1-15/16" Satin Finish 30 Degree Angle Service Wrench 1462
1-15/16" Satin Finish 30 Degree Angle Service Wrench 1462
1-15/16-Inch. 30 Degree angle. Service wrench. More torque, longer life, higher strength. Meets or exceeds ASME B107.1100.
| Size | 1-15/16" |
|---|---|
| Weight | 0.60 |
| A Nom. Size | 1-15/16" |
| L | 8-9/16" |
| C | 9/32" |
| B | 3-1/8" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |