13/16" 1/2" Drive 6 Point Chrome Spark Plug Holding Socket
SKU
WRI 4596
$0.00
13/16" 1/2" Drive 6 Point Chrome Spark Plug Holding Socket
13/16" 1/2" Drive 6 Point Chrome Spark Plug Holding Socket
- 13/16 inch spark plug holding socket
- 1/2 inch drive
- Overall length of 2 5/8 Inch
- Constructed of alloy steel for strength and durability
- Full polish finish and 6 point
| Size | 13/16" |
|---|---|
| Weight | 0.26 |
| Nom. Size | 13/16" Spark Plug Holding |
| Shape | III |
| L | 2-5/8" |
| Ds | 1-1/16" |
| Dd | 7/8" hex |
| Bd | 1-3/4" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |