1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8956
SKU
WRI 8956
$0.00
1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8956
1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8956
Size 1 3/4-Inch weight 3.56. Nominal size 1 3/4-Inch shape III. Length 3 3/4-Inch diameter socket 2 3/4-Inch. Diameter drive 2 7/16-Inch broach depth 2 29/64-Inch. Ret ring 6585.
| Size | 1-3/4" |
|---|---|
| Weight | 3.56 |
| Nom. Size | 1-3/4" |
| Shape | III |
| L | 3-3/4" |
| Ds | 2-3/4" |
| Dd | 2-7/16" |
| Bd | 2-29/64" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |