1-3/4-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8856
SKU
WRI 8856
$0.00
1-3/4-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8856
1-3/4-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8856
Size 1 3/4-Inch weight 2.51. Nominal size 1 3/4-Inch shape III. Length 2 5/8-Inch diameter socket 2 3/4-Inch. Diameter drive 2 3/8-Inch broach depth 1 25/64-Inch. Ret ring 6581A.
| Size | 1-3/4" |
|---|---|
| Weight | 2.51 |
| Nom. Size | 1-3/4" |
| Shape | III |
| L | 2-5/8" |
| Ds | 2-3/4" |
| Dd | 2-3/8" |
| Bd | 1-25/64" |
| Ret-Ring | 6581A |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |