1-3/4-Inch 6 Point Standard Impact Socket with 2-1/2-Inch Drive 85814
SKU
WRI 85814
$0.00
1-3/4-Inch 6 Point Standard Impact Socket with 2-1/2-Inch Drive 85814
1-3/4-Inch 6 Point Standard Impact Socket with 2-1/2-Inch Drive 85814
Size 1 3/4-Inch weight 21.31. Nominal size 1 3/4-Inch shape I. Length 5-1/4-Inch diameter socket 4-1/4-Inch. Drive diameter 5-Inch broach depth 1-Inch. O ring 85576 retainer pin 85577.
| Size | 1-3/4" |
|---|---|
| Weight | 21.31 |
| Nom. Size | 1-3/4" |
| Shape | I |
| Length | 5-1/4" |
| Ds | 4-1/4" |
| Dd | 5" |
| Bd | 1" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |