1-3/8" 1/2" Dr. Standard Impact Sockets 4844
SKU
WRI 4844
$0.00
1-3/8" 1/2" Dr. Standard Impact Sockets 4844
1-3/8" 1/2" Dr. Standard Impact Sockets 4844
Locking Type - Pin. Purpose of use for Hand tools, sockets. No. of Points - 6.
| Size | 1-3/8" |
|---|---|
| Weight | 0.67 |
| Nom. Size | 1-3/8" |
| Shape | III |
| L | 2-1/16" |
| Ds | 2-1/16" |
| Dd | 1-13/32" |
| Bd | 1-1/8" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |