1-5/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8842
SKU
WRI 8842
$0.00
1-5/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8842
1-5/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8842
Size 1 5/16-Inch weight 1.57. Nominal size 1 5/16-Inch shape II. Length 2 17/32-Inch diameter socket 2 1/16-Inch. Broach depth 49/64-Inch. Ret ring 6581A.
| Size | 1-5/16" |
|---|---|
| Weight | 1.57 |
| Nom. Size | 1-5/16" |
| Shape | II |
| Length | 2-17/32" |
| Ds | 2-1/16" |
| Dd | - |
| Bd | 49/64" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |