1-7/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Deep Impact Socket 8946
SKU
WRI 8946
$0.00
1-7/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Deep Impact Socket 8946
1-7/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Deep Impact Socket 8946
Size 1 7/16-Inch weight 2.05. Nominal size 1 7/16-Inch shape III. Length 3-1/4-Inch diameter socket 2-1/4-Inch. Diameter drive 2 1/8-Inch broach depth 2 1/16-Inch. Ret ring 6581A.
| Size | 1-7/16" |
|---|---|
| Weight | 2.05 |
| Nom. Size | 1-7/16" |
| Shape | III |
| Length | 3-1/4" |
| Ds | 2-1/4" |
| Dd | 2-1/8" |
| Bd | 2-1/16" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |