1-7/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8846
SKU
WRI 8846
$0.00
1-7/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8846
1-7/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8846
Size 1 7/16-Inch weight 1.61. Nominal size 1 7/16-Inch shape III. Length 2 1/2-Inch diameter socket 2-1/4-Inch. Diameter drive 2 1/16-Inch broach depth 1-1/2-Inch. Ret ring 6581A.
| Size | 1-7/16" |
|---|---|
| Weight | 1.61 |
| Nom. Size | 1-7/16" |
| Shape | III |
| Length | 2-1/2" |
| Ds | 2-1/4" |
| Dd | 2-1/16" |
| Bd | 1-1/2' |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |