1-9/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Deep Impact Socket 8950
SKU
WRI 8950
$0.00
1-9/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Deep Impact Socket 8950
1-9/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Deep Impact Socket 8950
Size 1 9/16-Inch weight 2.80. Nominal size 1 9/16-Inch shape III. Length 3 1/2-Inch diameter socket 2 1/2-Inch. Diameter drive 2-1/4-Inch broach depth 2 17/64-Inch. Ret ring 6584.
| Size | 1-9/16" |
|---|---|
| Weight | 2.80 |
| Nom. Size | 1-9/16" |
| Length | 3-1/2" |
| Ds | 2-1/2" |
| Dd | 2-1/4" |
| Bd | 2-17/64" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |