Straight Fluted Screw Extractor 5/32 to 3/16"
SKU
LAW 90207
$0.00
Straight Fluted Screw Extractor 5/32 to 3/16"
Straight Fluted Screw Extractor 5/32 to 3/16"
Straight Fluted Screw Extractor for Removing Broken Screws, Studs, Bolts, Pipe Fittings, Number 1, 5/32 to 3/16" (Pack of 1).
| Item# | 90207 |
|---|---|
| Product Name | Extractor |
| Type | Screw Extractor |
| Flute | Straight |
| Industry Number | 1 |
| For Sizes | 5/32 - 3/16" |
| Shank Diameter | 3/16" |
| Point Diameter | 1/8" |
| Use Drill Size | 1/8" |
| Overall Length | 2-1/2 |
| UNSPSC# | 27111709 |
| Industry# | 1 |
| TAA Compliant | Yes |
| NSN | 5120-01-644-0345 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |