#1 Tip Size Phillips Screwdriver
SKU
WRI 9104
$0.00
#1 Tip Size Phillips Screwdriver
#1 Tip Size Phillips Screwdriver
U.S.-made, professional-grade tools are hot-forged for strength. Wright heavy-duty hand tools are built big and tough for the most demanding applications. Easy to use and versatile in action. High in quality, durability, performance, and reliability.
| Size | #1 x 3", OAL 7" |
|---|---|
| Weight | 0.19 |
| Tip Size | #1 |
| Overall Length | 7" |
| Blade Length | 3" |
| Handle Length | 4" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |