11/16" x 11/16" Open End Wrench Double Angle 15 & 60 Degree
SKU
WRI 1372
$0.00
11/16" x 11/16" Open End Wrench Double Angle 15 & 60 Degree
11/16" x 11/16" Open End Wrench Double Angle 15 & 60 Degree
- 11/16-Inch x 11/16-Inch
- Double angle, 15 degree and 60 degree
- Open ended design
- More torque, longer life, higher strength
- Meets or exceeds ASME B107.1100
| Size | 11/16" x 11/16" |
|---|---|
| Weight | 0.25 |
| Overall Length | 6 3/4" |
| Thickness of Head | 9/32" |
| Thickness of Head | 1 3/16" |
| Nom. Size | 11/16" x 11/16" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |