13/16" with 3/4" Drive 6 Point Deep Impact Socket
SKU
WRI 6926
$0.00
13/16" with 3/4" Drive 6 Point Deep Impact Socket
13/16" with 3/4" Drive 6 Point Deep Impact Socket
- Size 13/16-Inch weight 1.07
- Nominal size 13/16-Inch shape I
- Length 3 1/8-Inch diameter socket 1 23/64-Inch
- Diameter drive 1 5/8-Inch broach depth 39/64-Inch
- Ret ring 6581
| Size | 13/16" |
|---|---|
| Weight | 1.07 |
| Nom. Size | 13/16" |
| Shape | I |
| L | 3-1/8" |
| Ds | 1-23/64" |
| Dd | 1-5/8" |
| Bd | 39/64" |
| Ret-Ring | 6581 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |